Championship Pairings
12th Michigan Net Amateur Championship - Day 2 - Prestwick Village

1    8:30      Boes, Tim                      Westland

     Ball, Robert                    Detroit

                         Noble, Luke                   Plymouth

 

           

            8:40      O’Neill, Matt                 Livonia   

                         Pinter, Charles               Grosse Pte. Park

                         Redmond, Randy           Holly

                         Vande Vrede, Justin      Clinton Twp.

           

            8:50      Mulhern, Tom                Maomb   

                         Mancini, Paul                 Clarkston

                         Marques, Steven            Richmond

                         Fagan, David                 Warren

           

            9:00      Putman, Dan                  Ann Arbor

                         Stokes, Antionio            Southfield

                         Smiddy, Scott                Wyandotte

                         Lee, Robert                    Macomb

           

            9:10      Badgley, Nicholas          Trenton

                         Stock, Kenneth               Ferndale

                         Bagley, Christopher       Woodhaven

                         Kazmieraki, Jeffrey        Petoskey

           

            9:20      Nimer, Steve                  Wolverine Lake

                         Shannon, Patrick            Milan

                         Williams, Sam                Livonia

                         Molnar, Al                     W. Bloomfield

           

            9:30      Klecha, Steve                 Farmington Hills    

                         Szymanski, Steven         Rochester Hills

                         Battisti, Kevin                Harper Woods

                         Schlotterer, Richard       Farmington Hills

 

            9:40      Morin, Kevin                 White Lake

                         Jones, Dwaine               Canton

                         LaCourse, Scott             Big Rapids

                         Allio, Rick                     White Lake

 

            9:50      Dudek, Nicholas            Brownstown

                         Bohikian, Dickron          Brighton

                         Von Bernthal, Hans       W. Bloomfield         

                         Fulkerson, Dave            Shelby Twp.

 

            10:00    Haddad, Paul                Midland  

                         Crockett, Richard           Chesterfield

                         Stevenson, Mike             Highland

                         Givhan, Justin                Saint Clair Shores

 

 

 

 

 

 

 

 

10        8:30      Littleton, Joseph             Novi

                         Ross, Dustin                  Garden City

                         Evans, Jeff                     Orchard Lake

           

 

            8:40      Grusecki, Aaron            Canton    

                         Allemon, Ken                 Warren

                         Compagnari, Zoz           Southfield

                         Waters, Barry                 Midland

           

            8:50     Garlock, Thomas            Portage

                         DeGrazia. Albert            Canton

                         Hayes, Mike                  White Lake

                         Fisher, Paul                    Chesterfield

 

            9:00      Hoelscher, John             Canton

                         Bruce, Gerald                 Ann Arbor

                         DeNino, Joe                   Taylor 

                         Stulberg, Barry              Bloomfield Hills

 

            9:10      Weems, David               Southfield

                         Hollander, Tom              Ann Arbor

                         Messer, Gregory            Westland

                         Stephanic, Mark             Grand Rapids

 

            9:20      Glotzhober, Robert        Novi

                         Houran, Tim                  Brighton

                         Black, Arthur                 Brighton

                         Carollo, Stephen            Shelby Twp.

 

            9:30      Hendricks, Marcus        Inkster

                         Tramski, Harold             Port Huron

                         Wiley, Doyle                  Detroit

                         Burns, Patrick                Grosse Pte. Woods

 

            9:40      Monger, Bill                  Brighton

                         Sonnenschein, David     W. Bloomfield

                         Piazza, Michael              Allen Park

                         McCurry, John              W. Bloomfield

 

            9:50      Halle, Roger                   Chesterfield

                         Armstrong, Jeff             E. Lansing

                         Cannata, Michael           Saranac

                         Fox, Jon                         Bingham Farms      

 

            10:00    Germain, Jack                Punta Gorda

                         Kildea, Terry                  Okemos

                         December, Tom             Royal Oak

                         Magnotte, Matt              Macomb



*Denotes Player Eligible for Senior Honor Roll
This site has been optimized for use with the latest versions of Microsoft Internet Explorer, Firefox, Safari and Google Chrome.
Using unsupported browsers or browser versions, or disabling browser features, such as Javascript or cookies, may reduce site functionality or performance.